Türkçe  İngilizce 
Vizyon & Misyon


  Afyon Yumurta İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş. 05 Aralık 2006 yılında Ülkemizde yaşanan, yumurta üreticilerinin kâbusu olan kuş gribi vakasından sonra 25 yumurta üreticisinin bir araya gelerek kurduğu günlük 2.500.000 adet yumurta üretim kapasitesi ile kurulmuş bir Anonim Şirketidir.

  Şirketimiz, kuruluş aşamasında bu işe 2006 yılı sonun da  kiralamış olduğu depolarda başlayıp, 2008 yılı başı itibariyle sahip olduğu 7.500 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 15.000 m2 arazi üzerinde, 12 idari personel 118 çalışan işçisiyle faaliyetini sürdürmektedir

  Yumurtanın başkenti olarak bilinen AFYONKARAHİSAR ilimizde kurulan bu şirket, 2006 yılındaki mevcut kapasitesiyle dikkat çekmiş ve kalitesini ön plana çıkarmıştır. Yoğun girişimler sonucunda yapılan çalışmalarla yumurta ihracatına başlayan Afyon Yumurta A.Ş.  şu zamana kadar ki, hijyen ve damak tadıyla kalitesinden ödün vermeden, 6 yıllık çalışma sürecinde Ülkemiz bazında yapılan yumurta ihracatı sıralamasında % 18 satış miktarı ile en büyük paya sahiptir. Şirketimiz Ülkemizden ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinden gelen yoğun taleplere cevap veren bir marka olmuştur.

  2006 yılından bu yana yapılan yatırımlar neticesinde, günlük 2.500.000 adet olan yumurta kapasitesini 2012 yılı başında kapasitesini günlük 6.000.000 adet yumurtaya çıkaran Afyon Yumurta A.Ş.(Şirket  ortaklarımız) üreticisinin desteğiyle İsrail, Azerbaycan, İran, Irak, Libya , Suriye , Türkmenistan , Dubai ve Güney Afrika Ülkesi olan Angola Ülkelerine de ihracat gerçekleştirmiş ve halen yurt dışı ticari faaliyetlerini de sürdürmektedir.

  Şirketimiz İhracatının yanı sıra Ulusal Market Zincirlerinde halkımızın damak tadına hitap etmektedir. İç Piyasa sektöründe aranan ve tercih edilen marka olmayı kendine hedef edinmiştir.

  Düzenli ve kaliteli ihracatın gerçekleşebilmesi için şirket ortaklarımızın gelişmekte olan yumurta tesisleri ve kapasite artışları şirketimizi bu noktalara taşımıştır.

  Aynı zamanda Şirketimiz 3 milyon dolarlık bir ön yatırımla kendi ihtiyacı olan yumurta violünü üretmek için organize sanayi bölgesindeki tesislerinde viol fabrikası kurmuş ve üretime devam etmektedir. Şirketimizin gelecek yıllar için planladığı yatırım politikaları arasında, likit(sıvı) ve pastörize yumurta tesisi kurmaya yönelik hedefleri olup, talepler doğrultusunda yeni yatırımlar hedef alınacaktır.

  Afyon Yumurta A.Ş. , hijyenik ürün ve sevkiyat kalitesi ile, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak ihracat yapılan ülkelerin yanı sıra, lezzetli ve aranılan “Afyon Yumurta”  markasını diğer Orta Doğu Ülkeleri ve AB Ülkeleri ne de ihracatı gerçekleştirmek için çalışmalar yapmaktadır.

  Ülkemizden gerçekleşen ihracatlarından anlaşılacağı üzere yumurta, sadece ülke ekonomisine kazandırdığı dövizin yanı sıra tercih edilen protein ürünü ve sofralarda yer alan bir besin maddesi olduğu dünyada kanıtlanmıştır.

  Afyon Yumurta A.Ş. hedefinde, günün arz ve talepleri doğrultusunda doğal protein ürünü olan yumurtayı, çiftliklerimizden  Türk Gıda Kodeksi uygun  hijyen ve kalite kontrol  çerçevesin de paketlenerek günlük sevkiyatlarımızla  tüketicilerimizin sofralarına ulaştırılmaktadır. 

Copyright © 2017 - Tüm Hakları Afyon Yumurta ya Aittir.